Aktuálně

Rozhledna
Dymník

Rozhledna
Vápenný vrch


Rozhledna Vlčí hora


27. 8. 2023 Rozhledna je dočasně uzavřena. O otevření budeme včas informovat.

Dne 4. 4. 2023 byla poškozena požárem, vzniklým zřejmě v sousední chatce. Díky úsilí zejména hasičů a dalších, kteří se na záchraně podíleli, ale i úsilí členek našeho klubu při úklidu té spouště, mohla být rozhledna otevřena již 6. 4. 2023! Díky všem zúčastněným za vše.

KČT, odbor Krásná Lípa uspořádal ve spolupráci s firmou Donio veřejnou sbírku, ve které můžete přispět na opravu rozhledny.
Rozhledna na Vlčí Hoře je nejstarší ve Šluknovském výběžku – své 134. narozeniny oslaví 18. května letošního roku. Plánovali jsme jarní brigádu, obnovu laviček a sociálního zařízení. Po požáru je ale všechno jinak. Rozhledna je nyní dočasně uzavřena, ale práce na opravě stále pokračují.
Proto se obracíme na nadšence s turistickým srdcem. Nemusíte třeba nosit do prudkého kopce cihly, jako tomu bylo při stavbě před 134 lety. Stačí přispět do této sbírky na její opravu. Až bude vše hotové, můžete se přijet pokochat její obnovenou krásou, na kterou jste sami přispěli.
Sbírku zajišťuje firma Donio, odkaz na stránky zde. Veškeré vybrané peníze půjdou pouze na opravy a úpravy rozhledny i jejího okolí po požáru.
Přispět je možné i pomocí QR kódu jeho naskenováním ve vaší bankovní aplikaci. Zkontrolujte si po naskenování, prosím, pro jistotu číslo účtu: 2201801014, variabilní symbol: 257369 a nezapomeňte doplnit i částku, kterou chcete přispět.
Děkujeme.

Rozhledna se nachází 5 km od Krásné Lípy na lesnatém čedičovém vrchu Vlčí hora v CHKO Labské pískovce. Otevřena byla 19. 5. 1889, původní výška 12 m, v současnosti 19 m. Na vyhlídkovou zasklenou plošinu vede 64 schodů. Krásný kruhový výhled na Lužické hory, Krušné hory, Labské pískovce, NP České Švýcarsko a NP Saské Švýcarsko. Za velmi dobré viditelnosti je vidět i část Jizerských hor a Krkonoš.
Vrch je vulkanického původu z období třetihor. Zajímavostí je sloupcovitý čedič, který díky tomu, že obsahuje magnetovec, odchyluje střelku kompasu až o 40 stupňů od správného směru. Na severních svazích hojný výskyt chráněné měsíčnice vytrvalé. Pod východním svahem je studánka Veronika s výbornou pramenitou vodou.
Od r. 1999 je rozhledna majetkem města Krásná Lípa.
KČT, odbor Krásná Lípa, MěÚ Krásná Lípa, sponzoři a obyvatelé blízkého i vzdáleného okolí rozhlednu od r. 1996 rekonstruovali a 22. 5. 1999, k 110. výročí otevření, ji slavnostně předali veřejnosti do užívání. Od r. 1999 má rozhlednu KČT Krásná Lípa od města v dlouhodobém pronájmu.Vstupné:
Dospělí
20,- Kč
Děti od 6 do 15 let
10,- Kč
Děti do 6 let a průvodci ZTP–P
zdarma
Členové KČT s platným průkazem
10,- Kč
Důchodci, invalidé, studenti, vojáci, držitelé Senior pasu
10,- Kč


Letní otvírací doba:
1. dubna – 31. října každý den:
10.00 – 18.00 hodin.


Zimní otvírací doba:
1. listopadu – 31. března soboty, neděle a svátky:
9.00 – 15.00 hodin
24. a 31.prosince
zavřeno


Po domluvě (Jan Douda, tel.: 721 516 312) je možné pro skupiny otevřít rozhlednu i mimo uvedené otvírací doby.
Otevírací doba může být s ohledem na změnu jízdních řádů upravena.
Na rozhlednách je možné zakoupit sběratelsky ceněné dřevěné známky, samolepky, mince Pamětník, vizitky, jakož i další upomínkové předměty.