Brigády 2021


15. 7. 2021 Brigáda u pramenů Křinice
Fotografie:
Ilona Řechtáčková

Jitka Štraubová
Po nákupu buřtů jsme se ve 13 hodin dvěma auty přesunuli k pramenům Křinice. V původním počtu pěti dospělých, dvou dětí a maskota Jessi jsme překvapili pár turistů u altánu. Jitka Štraubová nás vysypala z auta včetně různého nářadí a rozdělila úkoly. Bylo potřeba upravit okolí altánu, studánek, studánky samotné a vyčistit příkopy od šišek a naplavenin, aby se mohla voda zase rozeběhnout. K aždá jsme se něčeho chopila a práce pěkně ubývala, po chvíli se přidala Lída a vzápětí dorazila Churáčkovic rodinka s pejskem a hlavně s bedýnkami na odnošení uklizeného, protože o jediný kyblík se sváděly boje. Než se rozhořel oheň na buřty, vybalila Libuška kávičku „míšeňské kelímky od jogurtů“ a bublaninu a vychutnávali jsme si zasloužený odpočinek, buřty jsme ani všechny nesnědli, donesená bezinková šťáva se každému rozlila na doma a Jituš poctivě vyblízala skleničky od dobrůtek k buřtům. Hlavně jsme u toho probrali život a i přes pár slziček jsme se uřechtali skoro do bezvědomí. Každé naše setkání je veliká radost, ať už je to výlet nebo brigáda.
Tak moc děkuju všem za užitečně a hlavně krásně prožité odpoledne a určitě si s tím aspoň do sobotního výletu vyžiju.
Ilona Řechtáčková

3. 7. 2021 Brigáda u pramene Lužničky
Fotografie:
Mikuláš Peterka
Využili jsme nedeštivého sobotního dne a domluvili se na první brigádě na zhotovení pramene Lužničky. Sraz jsme měli v 10 hodin ve 3 členech klubu přímo v lese na místě u budoucího pramene. K velkému a milému překvapení nás tam již očekávali dva brigádníci z Varnsdorfu, navíc perfektně vybavení na práci různým nářadím, včetně motorové pily i nečekaného společného občerstvení.
Naším prvním úkolem bylo vyčištění plochy v okolí budoucího pramenu od vývratů, zlomů a větví. Práce nám šla velmi pěkně od ruky. Dlouhé vývraty a vršky zlomů jsme krátili a odvětvovali dvěma motorovými pilami a dávali včetně dalších větví na jednotlivé hromady. Do 13 hodin jsme udělali slušný kus práce. Při poruše obou pil jsme se předběžně domluvili, že ještě jeden podobný den vyčištění porostu kolem budoucího pramene uděláme, aby to v okolí pěkně vypadalo.
K milému překvapení se výpomoci na kratší dobu zúčastnila i dcera jednoho z brigádníků z Varnsdorfu.
Všichni zaslouží poděkování za velkou aktivitu, ale musím vyzdvihnout Igora, který přišel s ovázanou, hodně pohmožděnou a oteklou rukou a s druhou rukou dával klest na hromady. Nedal si říct, aby šel domů, brigádu prý slíbil. Víme o něm, jaký je brigádnický tahoun klubu, ale klobou dolů!
Sladký a štavnatý meloun od varnsdorských nám v tom sluném a teplém počasí přišel velmi vhod.
Díky, musíme se Vám chlapi příště revanšovat.
Ahojky Mikša